"עתיד ורוד לסוכן הביטוח "

"אנחנו רוצים ליצור עולם שבו סוכן הביטוח יהיה שקוף ואובייקטיבי ללקוחות " כך אמר נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ ,בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט.אחת ההמלצות של הוודעה הציבורית לבחינת ענף הביטוח היא לבדל בין סוכן שעובד עם חברה מסויימת לבין סוכן עצמאי שיכול לעבוד עם כל חברות הביטוח - בידול כזה סביר להניח ייתן הרבה יותר שקיפות גם למבוטחים וגם לטובת השיח הציבורי שכפי שאנו מזהים שנראה ומורגש השיח מדבר ע"כ שהסוכן לא מספיק אובייטיבי .

אחת מהמלצות הוועדה הציבורית היא פתיחת הענף לתחרות והורדת החסמים הרגולטוריים בפני חברות ביטוח זרות שמעוניינות להיכנס לתחום הביטוח בישראל .

הדברים נאמרו בפאנל של "ביטוח ופנסיה בעולם משתנה" בהנחיית אלי שמעוני מכלכליסט ובו השתתפו אורי אלדובי יו"ר ומייסד הלמן אלדובי ולוי רחמני בעלי השליטה באיילון ביטוח .

בהתייחס לסוגיית הדיגיטציה בעולם הביטוח והשפעתה על סוכני הביטוח אמר אלדובי :"בפנסיית ברירת המחדל שלנו ההצטרפות תהיה דיגיטלית אבל עדיין יישארו סוכנים הרעיון הואשהטכנולוגיה תביא להתייעלות תפעולית " אברמוביץ הוסיף כי "אנחנו כסוכני הביטוח מעודדים את הדיגיטציה ,אנחנו חושבים כי בעתיד הסוכן יעסוק יותר בייעוץ ,יהיה מנהל הסיכונים של המשפחה ,יעסוק גם באגרות חוב ובמשכנתאות , כך שלסוכן הביטוח צפוי עתיד ורוד ".

ובנימה אישית בוודאי שהדיגיטציה חיובית ואני מברך עליה ,לקוחותיי יהנו ממנה ואנו כסוכני ביטוח צריכים להיות לראש ולא לזנב להתחדש ולהתעדכן ולרכוש כמה שיותר ידע על מנת להיות ללקוחותינו האוטוריטה המקצועית במקום בו רב המוחלט של האוכלוסיה כלל אינו מבין ועם כל המידע הזמין עדיין אנו עובדים וחשופים לדינמיות ושינויים תמידיים ולשם כך אנחנו אנשי המקצוע צריכים לדעת ולהיות שם לפני כולם מוכנים ונכונים.